یکی از ویژگی های خوب مجموعه ما ایجاد تنوع بسیار در نحوه ارسال کالا برای مشتری است. بدین صورت که شما در هر جای ایران که باشید می توانید بسته به شرایط خود یکی از این راه های ارسال رو انتخاب کنید تا در اسرع وقت کالا تقدیمتون شود.

در اینجا راهنمایی تهیه کردیم که از شرایط باربری های مختلف و هزینه آنها آگاه شوید که د رنهایت بهترین روش برای ارسال کالای خودتان را انتخاب کنید..همچنین توجه داشته باشید که زمان ارسال کالا بستگی به تایید قطعی سفارش شما از سمت شرکت باب دل (babdel) است. در واقع سفارش هایی که در روزهای کاری شنبه تا پنج شنبه که نحوه ارسال سفارش از طریق پست باشد اگر تا قبل از ساعت 14 ظهر ثبت شوند ، در صورت تایید مالی همان روز سفارش شما تحویل پست داده میشود، بعد از ساعت ذکر شده در روز بعد کاری تحویل پست میگردد . اما اگر روش انتخابی نحوه ارسال برای مثال تیپاکس باشد امکان ارسال تا ساعت 17 وجود دارد . به طور کلی روش های ارسال در شرکت باب دل شامل (1-پست  2- پیک 3- تیپاکس 4- باربری 5- چاپار 6- تعاونی 7- PDE ) می باشد .

1-نحوه ارسال کالا با پست

اداره پست در سراسر کشور دارای شعباتی است که شرکت باب دل (Babdel) میتواند سفارش شما عزیزان را با استفاده از پست سفارشی یا پست پیشتاز برای مشتری ارسال کند.

پست پیشتاز:درپست پیشتاز بسته به فاصله محل سکونت شما از مرکز استان،زمان تحویل بین 24 تا 48 ساعت متغیر است.در پست پیشتاز وزن مرسوله اهمیت داشته و حداکثر آن 25 کیلوگرم در نظر گرفته شده که با هواپیما ارسال میشوند و هزینه ارسال نیز بنابر تعرفه هایی که پست برای وزنهای مختلف در نظر گرفته است محاسبه میشود.

پست سفارشی:در پست سفارشی باز هم بسته به فاصله شما از مرکز استان طی 7 روز کاری مرسوله به شما تحویل داده خواهد شد که این افزایش زمان به این علت است که طبعا حمل و نقل زمینی نسبت به حمل و نقل هوایی بیشتر طول خواهد کشید.همچنین حداکثر وزن مرسوله در این روش 40 کیلوگرم در نظر گرفته شده که در تعداد سفارشات بالا نسبت به پست پیشتاز مقرون به صرفه تر خواهد بود.لازم به ذکر است که در این نوع پست به دلیل طولانی تر شدن زمان تحویل،هزینه آن به مراتب کمتر از پست پیشتاز خواهد بود.

بصورت کلی تفاوت بین پست سریع پیشتاز و سفارشی، 1 زمان تحویل 2- وزن مرسوله 3- هزینه های ارسال میباشد.

تفاوت ارسال در پست

سفارشی و پیشتاز

پیشتاز

سفارشی

زمان تحویل

24 تا 48 ساعت

هفت روز کاری

وزن مرسوله

حداکثر 25 کیلو گرم

حداکثر 40 کیلوگرم

هزینه ارسال

بیشتر

کمتر

 شرایط بیمه پستی

این بیمه نامه ، شامل مرسولات پیشتازو سفارشی ، امانات بسته های کوچک و مرسولات و سرویس های سفارشی حاوی وجوه نقد ، اوراق و اسناد بهادار با ارزش اظهار شده توسط مشتری یا فرستنده است.

حق بیمه نامه مرسولات پستی در دو بخش “تعهد غرامت اجباری” یا عمومی و “تعهد غرامت با ارزش اظهار شده” از مشتریان دریافت میشود و پرداخت غرامت شامل 4 مورد آسیب دیدگی ، دست خوردگی ، مفقودی و تاخیر است.

ممکن است مرسوله ما گم شود،در این گونه مواقع باید چه کاری انجام داد؟

مشتریان پس از مراجعه به باجه وارائه قبض رسيد بايد تقاضاي فرم مطالبه نامه نمایند. سپس فرم مذكور را تكميل و در قبال پرداخت وجه ، فرم مذکور به واحدهاي مبادله ارسال مي شود و سر نوشت مرسوله مشخص خواهدشد.فرستنده يا در گاهی اوقات گيرنده تا شش ماه كامل باارائه مدرك كافي مي تواند درخواست اطلاعات وصدورمطالبه نامه ازادارات پست مبدا يا مقـصد نـمايند.فـرستنده می بایست يك رونوشت از نشاني مرسوله را به پست تحویل دهد.بدیهی است در صورت مشخص شدن وضعیت مرسوله در مهلت مقرر نتیجه به شاکی اعلام و چنانچه مفقود گردیده باشد برابر مقررات غرامت پرداخت میگردد

پرداخت غرامت:  واحد های پستی درصورت فقدان یا آسیب دیدگی مرسولات موظف به پرداخت غرامت و جلب رضایت مشتریان هستند.

  • همچنین اگر شما منتظر دریافت بسته پستی می باشید باید به شما بگوییم که مامورین محترم اداره پست برای دو مرتبه به آدرس شما خواهند آمد که اگر در این دو مرتبه پاسخی از طرف شما دریافت نکنند. مرسوله پستی را به اداره مرکزی شهرستان ارجاع می دهند و شما می توانید ظزف یک هفته با مراجعه به آنجا بسته خود را دریافت نمایید.

 

  • گیرنده ی بسته میتواند به محل ارسال مراجعه کند و مورد مفقود شدن رو گزارش کند و اگر بسته پیدا نشد برای دریافت خسارت اقدام کند که طبق نرخ نامه مصوب کمسیون تنظیم مقررات، از همه مرسولات ثبتی اعم از سفارشی و پیشتاز حق بیمه‌ای تحت عنوان تعهد غرامت اجباری سرویس های ثبتی داخله و خارجه دریافت می شود.

هزینه های پستی شامل چه مواردی هست ؟

هزینه ارسال ، هزینه پیامک شناسه ، هزینه بیمه ، هزینه پیامک تحویل به مشتری (رسید تحویل) ، هزینه بسته بندی و همچنین مالیات

ساعت کاری پست به چه صورت است؟

دفاتر پستی شنبه تا 4 شنبه ساعت 8 تا 14:30 و روز های 5 شنبه تا ساعت 13:30 مشغول بکار هستند. بعضی دفاتر مرکزی شعبه بعد از ظهر هم دارند و پستچی ها هم از ساعت 8 صبح تا توزیع آخرین بسته در روزهای غیر تعطیل مشغول توزیع بسته ها هستند.

رهگیری مرسوله پستی به چه صورت است ؟

یکی دیگر از ویژگی هایی که در این نوع از پست وجود دارد؛ بارکدی است که بر محصولات پستی وجود دارد و در زمان تحویل کالا به مشتری ارائه می شود که پیگیری های بعدی را از این طریق انجام دهد. با این کد ۱۰ تا ۲۰ رقمی، فرستنده قادر خواهد بود که وضعیت بسته ارسالی خود را از طریق ورود بارکد مربوطه در سایت شرکت پست بررسی کند.

 

برای رهگیری بسته پستی بارکد مرسوله را در سایت https://tracking.post.ir/   وارد میکنید و سایت اطلاعات رهگیری مرسولات در تمام مراحل قبول، رهسپاری و توزیع رو نمایش میدهد .

2-ارسال کالا توسط پیک

ارسال با پیک سریعترین روش ارسال هست  که  می توانید از پیک موتوری یا پیک ماشین سواری یا وانت و … استفاده کنید . بستگی به ابعاد کالاتون دارد! و همچنین انواع و اقسام پیک از پیک های شخصی یا تیپ بادپا و الو پیک تا اسنپ باکس و تپسی هم سرویس ارسال را دارد

نحوه ارسال کالا توسط پیک

الو پیک و اسنپ باکس و تپسی در ساعت های مختلف بسته به مسافت و ترافیک قیمتهای متفاوتی ارائه میدهندو باید بررسی کنید که بسته به هزینه کدوم یک از ساعات ارسال برای شما بهتر است.مشتری میتواند خودش از طریق لوکیشنی که فروشگاه اینترنتی باب دل برای وی ارسال میکند برای دریافت آن پیک بفرستد و یا اینکه مجموعه ما این کار را برای شما با کمال میل انجام خواهد داد!

3-نحوه ارسال کالا توسط تیپاکس

تیپاکس در همه شهر ها نمایندگی ندارد و باید قبل از انتخاب آن  مطمئن شوید مقصد شما رو پشتیبانی می کنند.همچنین هزینه تیپاکس بر اساس وزن محصول و فاصله مبدا تا مقصد محاسبه می شود و ربطی به حجم یا موارد دیگر ندارد.

تیپاکس شامل دو مورد ارسال می باشد 1- اکسپرس زمینی 2- اکسپرس هوایی

 اکسپرس زمینی

اکسپرس زمینی، سرویس انتقال سریع بسته‌ها از طریق مسیرهای زمینی و خودروها است که در کنار ارائه خدمات درب‌به‌درب، برای فرستنده و گیرنده صرفه‌جویی در زمان و هزینه را به همراه دارد. فرستنده می‌تواند از طریق تماس با نزدیکترین نمایندگی تیپاکس و یا استفاده از اپلیکیشن مای تیپاکس، سفارش خود را ثبت کند. لازم به ذکر است که از طریق وب‌سایت تیپاکس می‌توان به اطلاعات نزدیکترین نمایندگی دسترسی داشت. پس از ثبت سفارش، تیپاکس یار خود را به محل حضور فرستنده رسانده و بسته را از او دریافت می‌کند. 
پس از تایید صحت محتوای بسته جهت ارسال، اطلاعات مشتری(فرستنده) و همچنین اطلاعات بسته، در نرم‌افزار جت ثبت شده و رسید دریافت بسته به مشتری تحویل داده می‌شود. در نهایت، پس از انجام مراحل ارسال، بسته در محل حضور گیرنده، به او تحویل داده می‌شود. این سرویس برای کلیه مشتریان حقیقی و حقوقی قابل استفاده بوده و مشتریان می‌توانند با خیال آسوده، ارسال بسته‌های خود را به تیپاکس بسپارند.
در این سرویس، بسته‌ها توسط کامیونت و یا وانت‌های تیپاکس جابه‌جا شده و به مقصد می‌رسند. زمان ارسال از یک تا پنج روز کاری متغیر است که ارسال‌ بسته های درون شهری کمترین زمان و ارسال های شهرستان به شهرستان، بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهند. از زمان ثبت سفارش تا رسیدن آن به دست گیرنده، امکان رهگیری بسته از طریق وب‌سایت تیپاکس فراهم است. به این ترتیب که پس از ثبت سفارش، کد رهگیری برای فرستنده و گیرنده ارسال شده و به این ترتیب، هر کدام از این افراد می‌توانند با وارد کردن کد رهگیری خود در قسمت رهگیری وب‌سایت تیپاکس، از وضعیت بسته مطلع شوند.

زمان ارسال تیپاکس معمولا کمتر از پست است و بین 24 ساعت تا 48 ساعت بسته شما رو ارسال می کند.که البته به مدت زمان رسیدن بسته به فاصله میان مبدا و مقصد بستگی دارد. بسته به فاصله، زمان ارسال از یک تا چهار روز کاری ممکن است طول بکشد.

اکسپرس هوایی

اکسپرس هوایی، سرویس انتقال بسته‌ها از طریق خطوط هوایی است. با در نظر گرفتن مسافت طولانی میان برخی شهرها و همچنین شرایط جغرافیایی مناطق، ارسال هوایی بسته‌ها می‌تواند منجر به افزایش سرعت خدمت رسانی شود.نوع ارسال در خدمت اکسپرس هوایی تیپاکس نیز درب‌به‌درب بوده که صرفه‌جویی در وقت و هزینه مخاطب را به ‌همراه دارد. برای بهره‌مندی از این سرویس، مشتری می‌تواند همانند اکسپرس زمینی ثبت سفارش خود را انجام دهد. با توجه به ضوابط تیپاکس، بسته در حضور مشتری باز شده و درصورتی که محتوای آن منطبق با موارد مجاز برای ارسال باشد، قرار داد ثبت می‌شود. در ارسال هوایی، علاوه بر موارد غیر مجاز تعریف شده در تیپاکس، از انتقال مواردی که حمل‌ونقل آن توسط قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین ارسال هوایی ممنوع شده است نیز، خودداری می‌شود.

مدت زمان ارسال هوایی حداکثر 24 ساعت بوده و فرستنده و گیرنده در این مدت می‌توانند از طریق کد رهگیری پیامک شده، به ‌صورت آنلاین، از طریق وب‌سایت تیپاکس و یا اپلیکیشن مای تیپاکس، از وضعیت بسته خود مطلع شوند. به این ترتیب گیرنده می‌تواند در هر لحظه، بسته خود را رصد کرده و از زمان تقریبی دریافت مرسوله خود مطلع شود. هزینه ارسال بسته در این حالت، طبق تعرفه‌های ارسال هوایی، وزن و ارزش بسته محاسبه می‌شود. همچنین به جهت حفظ حقوق مشتریان و وقوع حوادث احتمالی، در صورت بروز خسارت به مرسوله‌های ارسال شده توسط تیپاکس،از 100 هزارتومان تا 30 میلیون تومان جبران خسارت می‌شوند.

ساعت کاری تیپاکس به چه صورت است؟

کلیه نمایندگی‌های تهران، در تمامی روزهای غیرتعطیل، از شنبه تا چهارشنبه، ساعت 9 صبح تا 18 عصر و در روز پنج‌شنبه، از ساعت 9 صبح تا 13 فعال هستند.همچنین نمایندگی‌های شهرستان، در تمامی روزهای غیرتعطیل، در شیفت صبح از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 9 صبح تا 14 و در شیفت عصر، از ساعت 16 تا 20 حضور دارند. همچنین در روز پنج‌شنبه نیز، از ساعت 9 صبح تا 13 فعال هستند.

 

رهگیری مرسوله پستی در تیپاکس به چه صورت است ؟

مشتریان می‌توانند از طریق مراجعه به وب ‌سایت تیپاکس،درگاه رهگیری بسته https://tipaxco.com/  و یا تماس با شماره 8457 داخلی 3 مرسولات خود را رهگیری کنند.

اگر بسته پستی در تیپاکس گم شود چه باید کرد؟

در صورتی که بار شعبه مقصد رسیده و ظرف 24 ساعت توزیع نشده باشد، مشتری می‌تواند برای پیگیری با واحد صدای مشتری 8457 تماس بگیرد. تقاضای مشتری توسط کارشناس صدای مشتری ثبت شده و از شعبه مقصد، جهت توزیع پیگیری می‌شود.

پرداخت غرامت:  

فرستنده مکلف است هنگام تحویل مرسوله، نوع و ارزش واقعی آن را به تیپاکس اعلام کند. در صورت مفقودی یاآسیب کلی، مسئولیت تیپاکس محدود به پرداخت خسارت تا حداکثر مبلغ اظهار شده مشتری و در صورت کسر یا فقدان جزیی مرسوله، مسئولیت تیپاکس محدود به پرداخت خسارت متناسب با میزان آسیب دیدگی یا کسری مرسوله مطابق با نظر کارشناسان تیپاکس خواهد بود. طرح هرگونه ادعای دیگری از سوی فرستنده از جمله مطالبه عین یا مبلغی بیش از ارزش اظهار شده، پذیرفته نخواهد بود

به‌منظور جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از دارایی‌های آنها، خدمت ویژه‌ای تحت عنوان جبران خسارت، درتیپاکس درنظر گرفته شده است.
در این خدمت، برای بسته‌ها و پاکت‌ها از مبلغ پایه  1,000,000ریال (معادل یکصد هزار تومان) تا 100,000,000 ریال (معادل ده میلیون تومان) با نرخ 2 در هزار، از 100,000,000 ریال تا 200,000,000 ریال با نرخ 2.5 در هزار و از 200,000,000  تا 300,000,000 با نرخ 3 در هزار مبلغ جبران خسارت محاسبه می‌گردد . با توجه به ارزش ثبت شده بسته توسط فرستنده، مبلغ جبران خسارت در نظر گرفته شده است تا در صورت بروز خسارت برای بسته‌های مجاز، به اندازه مبلغ تعیین شده، جبران گردد.
لازم به توضیح است بسته‌هایی که در سایز و قالب پاکت هستند، در صورت بروز خسارت، تنها به مبلغ  1,000,000ریال (معادل یکصد هزار تومان) جبران خسارت می‌شوند و این مبلغ ارتباطی به ارزش ثبت شده بسته ندارد.مشتریان می‌توانند از طریق تماس با پشتیبانی تیپاکس و یا مراجعه به بخش ثبت شکایت در وب‌‌سایت، درخواست خود را ثبت کنند تا توسط کارشناسان بررسی و در صورت وارد بودن شکایت، جبران خسارت انجام شود. 

در حال حاضر، شهرهای زیر دارای دفتر تیپاکس هستند:

آبادان . آبدانان . آبیک . آباده . آزادشهر . آستارا . آستانه (اراک) آستانه اشرفیه . آشخانه( بجنورد) آقاجاری . آققلا . آمل . ابهر . ابرکوه . اراک . اردکان . اردبیل . ازنا  . ارسنجان . اسالم . اسدآباد . الیگودرز . اندیمشک .  املش . اهرم . اهواز . ارومیه . ادیمی(زابل) اسلام‌آباد غرب . اسفراین . اشنویه . اصفهان وحومه . اقلید . ایرانشهر . ایذه . ایلام . ایوان‌غرب . بابلسر . بابل . باغملک . بانه . برازجان . بروجرد . بروجن . بجنورد . بم . بناب . بندرامام‌خمینی(سربندر) بندرانزلی . بندرترکمن . بندرعباس . بوانات(سوریان) بوشهر . بوکان . بهشهر . بیرجند . بیجار . بهبهان . پاسارگاد . پاوه . پره‌سر . پلدختر . پیرانشهر . تاکستان . تالش  . تربت حیدریه . تبریز . تنکابن  . تویسرکان . حمیدیه . جغتای . جلفا . جم . جوانرود . جوین . جویبار . جهرم . جیرفت . چابهار‌‌‌ . چالدران . چالوس . خاش . خرم آباد . خرم بید(دهبید) خرمدره . خدابنده (قیدار)

خرمشهر . خمین . خمینی شهر . خنداب (اراک) خوانسار . خورموج . خوی . داراب . دامغان . دزفول . دشت مرغاب . دورود . دلیجان  . دهدشت . دره شهر . دیواندره . رامسر . رامشیر . رامهرمز . رشت . رفسنجان . روانسر . رودسر . رومشکان . زابل و زهک . زاهدان . زنجان . ساری . ساوه . سبزوار . سراب . سراوان  . سرپل ذهاب . سردشت . سروستان . سعادت شهر . سقز . سلطانیه . سلماس . سمنان . سنقرکلیایی . سنندج . سوسنگرد . سیرجان . سیوند . شادگان  . شازند . شاهرود . شاهین شهر . شوش . شوشتر . شهرضا . شهرکرد . شیراز . شیروان . صائین قلعه . صحنه . صفاشهر/سروستان . صومعه سرا . عسلویه (منطقه ویژه انرژی پارس) . علی‌آباد کتول . فامنین . فسا . فرمهین (اراک) فریدونکنار . فلاورجان . فولادشهر و ذوب آهن .  فومن . قادرآباد (سعادت شهر) قائمشهر . قائن . قشم . قروه . قزوین . قصرشیرین . قم . قوچان . کازرون . کاشان . کاشمر . کامیاران . کرج . کردکوی . کرمان . کرمانشاه . کلاچای . کمیجان (اراک)  کنگاور . کنگان . کهنوج . کوهدشت . کیش . گالیکش . گچساران . گرگان . گلپایگان . گناباد . گنبدکاووس . گیلان غرب . لار . لالجین . لاهیجان  . لردگان . لنگرود . لوشان . لیسار . ماکو .  ماهشهر . مبارکه . محلات . محمودآباد . مراغه . مرند . مرودشت . مریوان . مسجد سلیمان . مشهد . ملایر . ملکان . منجیل . مهاباد . مهاجران (اراک) مهران . میاندوآب . میانکوه . میانه . میبد . مینودشت  . میلاجرد (اراک) نجف آباد . نراق . نظرآباد . نقاب . نقده . نکا . نوشهر . نور . نورآباد لرستان . نهاوند . نهبندان . نیشابور . هادی شهر . هامون . هرسین . هشت‌پر . هشتگرد . هفتکل . همدان . هندیجان . هویزه . هیرمند . هیدج . یاسوج . یزد . خلخال 

4-نحوه ارسال کالا توسط باربری

در صورتیکه سفارش کالا به گونه ای باشد که دارای حجم زیاد و وزن سنگینی باشد تحویل از طریق باربری های مجاز صورت می‌پذیرد. تحویل سفارش به مشتری بستگی به محل سکونت داشته و ممکن است 24تا72 ساعت زمان ببرد. باربری میتواند توسط نیسان ، کامیونت ، کامیون ، اتوبوس و … انجام شود و هر کدام هزینه ها و شرایط خاص خودشون رو دارند برای مثال در تهران ارسال توسط اتوبوس میتواند از طریق پایانه غرب ، جنوب ، شرق ، بیهقی و … انجام شود و بسته  ارسالی را باید از این ترمینالها تحویل بگیرید.

شهرهای تحت پوشش:

آبادان . آبدانان . آبیک . آباده . آزادشهر . آستارا . آستانه (اراک) . آستانه اشرفیه . آشخانه ( بجنورد) . آقاجاری . آققلا . آمل . ابهر . ابرکوه . اراک . اردکان . اردبیل . ازنا  . ارسنجان . اسالم . اسدآباد . الیگودرز . اندیمشک .  املش . اهرم . اهواز . ارومیه . امیدیه . ادیمی (زابل) . اسلام‌آباد غرب . اسفراین . اشنویه . اصفهان و حومه . اقلید . ایرانشهر . ایذه . ایلام . ایوان‌غرب . بابلسر . بابل . باغملک . بانه . برازجان . بروجرد . بروجن . بجنورد . بم . بناب . بندر امام‌خمینی (سربندر) . بندر انزلی . بندرترکمن . بندرعباس . بوانات (سوریان) . بوشهر . بوکان . بهشهر . بیرجند . بیجار . بهبهان . پاسارگاد . پاوه . پره‌سر . پلدختر . پیرانشهر . تاکستان . تالش . تربت حیدریه . تبریز . تنکابن  . تویسرکان . حمیدیه . جغتای . جلفا . جم . جوانرود . جوین . جویبار . جهرم . جیرفت . چابهار‌‌‌ . چالدران . چالوس . خاش . خرم آباد . خرم بید(دهبید) . خرمدره . خدابنده (قیدار) . خرمشهر . خمین . خمینی شهر . خنداب (اراک) . خوانسار . خورموج . خوی . داراب . دامغان . دزفول . دشت مرغاب . دورود . دلیجان  . دهدشت . دره شهر . دیواندره . رامسر  . رامشیر . رامهرمز . رشت . رفسنجان .  روانسر . رودسر . رومشکان . زابل و زهک . زاهدان . زنجان . ساری . ساوه . سبزوار . سراب . سراوان  . سرپل ذهاب . سردشت . سروستان . سعادت شهر . سقز . سلطانیه . سلماس . سمنان . سنقرکلیایی . سنندج . سوسنگرد . سیرجان . سیوند . شادگان  . شازند . شاهرود . شاهین شهر . شوش  . شوشتر . شهرضا . شهرکرد . شیراز . شیروان . صائین قلعه . صحنه . صفاشهر/سروستان . صومعه سرا . عسلویه . (منطقه ویژه انرژی پارس) . علی‌آباد کتول . فامنین . فسا . فرمهین (اراک) . فریدونکنار . فلاورجان . فولادشهر و ذوب آهن .  فومن . قادرآباد (سعادت شهر) . قائم شهر . قائن . قشم . قروه . قزوین . قصرشیرین . قم . قوچان . کازرون . کاشان . کاشمر . کامیاران . کرج . کردکوی . کرمان  . کرمانشاه . کلاچای . کمیجان (اراک) . کنگاور . کنگان . کهنوج . کوهدشت . کیش . گالیکش . گچساران . گرگان . گلپایگان . گناباد . گنبدکاووس . گیلان غرب . لار . لالجین . لاهیجان . لردگان . لنگرود . لوشان . لیسار . ماکو .  ماهشهر . مبارکه . محلات . محمودآباد . مراغه . مرند . مرودشت . مریوان . مسجد سلیمان . مشهد . ملایر . ملکان . منجیل . مهاباد . مهاجران (اراک) . مهران . میاندوآب . میانکوه . میانه . میبد . مینودشت  . میلاجرد (اراک) . نجف آباد . نراق . نظرآباد . نقاب . نقده . نکا . نوشهر . نور . نورآباد لرستان . نهاوند . نهبندان . نیشابور . هادی شهر . هامون . هرسین . هشت‌پر . هشتگرد . هفتکل . همدان . هندیجان . هویزه . هیرمند . هیدج . یاسوج . یزد

5-نحوه ارسال کالا توسط چاپار

با توجه به تنوع شهرهای سراسر کشور، کلیه مرسولاتی که فاصله آنها کمتر از 800 کیلومتر از تهران است، از زمان ورود به تهران طی مدت 24 ساعت به دست گیرنده می رسند. در صورتی که فاصله بین 800 تا 1200 کیلومتر باشد، حداکثر طی مدت 48 ساعت گیرنده کالا را دریافت خواهد کرد و جهت مقاصد بندرعباس و سیرجان، این زمان بین 48 تا 72 ساعت می باشد.

شرایط بیمه چاپار

به موجب قرارداد بیمه آسیا با شرکت کالا رسانان از زمان تحویل گرفتن کالا از سوی متصدی حمل ونقل تا زمان تحویل به گیرنده می باشد که پس از اخذ بارنامه ( قبض ) مسئولیت متصدی حمل و نقل به اتمام خواهد رسد.

حداقل بیمه محمولات تا ارزش 000/500/1ریال مبلغ 000/3ریال می‌باشد و مبلغ بیمه برای سایر محمولات عبارت است از ارزش اظهاری تقسیم بر عدد 500

ساعت کاری چاپار به چه صورت است؟

ساعت کاری شرکت کالارسانان چاپار در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 13:30 می باشد. حداکثر زمان بابت اعلام محموله در روزهای شنبه تا چهارشنبه حداکثر تا ساعت 14 و در روزهای پنجشنبه تا ساعت 11 می باشد. در صورتی که کالا در این زمان جمع آوری نشد، فرستنده در تهران می تواند کالای خود را به دفتر مرکزی و در شهرستان ها، به نزدیک ترین دفتر نمایندگی در همان شهرستان ها تحویل دهد.

رهگیری مرسوله پستی در چاپار به چه صورت است ؟

با وارد کردن شماره بارنامه 14 رقمی در بخش “کد رهگیری” می‌توانید از آخرین وضعیت محموله ارسالی خود آگاه گردید.

ساعت کاری شرکت کالارسانان چاپار در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 16:30 و در روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30 تا ساعت 13:30 می باشد. حداکثر زمان بابت اعلام محموله در روزهای شنبه تا چهارشنبه حداکثر تا ساعت 14 و در روزهای پنجشنبه تا ساعت 11 می باشد. در صورتی که کالا در این زمان جمع آوری نشد، فرستنده در تهران می تواند کالای خود را به دفتر مرکزی و در شهرستان ها، به نزدیک ترین دفتر نمایندگی در همان شهرستان ها تحویل دهد.

6-نحوه ارسال کالا توسط PDE

PDE  شرکت پستی سریع بین المللی با زنجیره متنوعی از خدمات است که کلیه نیازهای کسب و کار در این حوزه را از خرید و حمل کالا تا ترخیص و تحویل مرسولات با حداکثر سرعت و حداقل هزینه به انجام می رساند.زمان ارسال آن بستگی به کشور انتخابی دارد. برای مثال

ارسال بسته به کانادا و آمریکا 5 الی 7 روز کاری میباشد ، ارسال به کشورهای اروپایی 4 الی 6 روز کاری میباشد. برای خدمات PDE از دبی به صورت 48 ساعته و از ترکیه به صورت 72 ساعته انجام می پذیرد و برای استعلام هزینه ارسال بار از سایر کشورها می توانید با شماره 41546-021 یا 88202220-021  تماس بگیرید.

در شرکت PDE محدودیت وزن  وجود ندارد و محاسبه قیمت بسته های بزرگ و کم وزن از طریق وزن حجمی خود قیمت گذاری می شوند. به عنوان مثال زمانی که حجم مرسوله در مقایسه با وزن آن زیادتر از فضای اشغالی معمول باشد، حجم مرسوله از طریق حاصل ضرب طول در عرض در ارتفاع بر حسب سانتیمتر تقسیم بر5000 محاسبه می شود.

ساعت کاری PDE به چه صورت است؟

اکسپرس

تحویل مرسولات پیش از زمان کاری در سراسر ایران توسط نمایندگان فعال این شرکت.

9:00 بامداد اکسپرس

تحویل مرسولات در مقصد تا قبل از ساعت 9:00 بامداد در سراسر کشور.

10:00 بامداد اکسپرس

تحویل مرسولات در مقصد تا قبل از ساعت 10:00 بامداد در سراسر کشور.

12:00 ظهر اکسپرس

تحویل مرسولات در مقصد تا قبل از ساعت 12:00 ظهر در سراسر کشور.

کم هزینه

حمل محموله های سنگین با مدت زمان بیشتر اما هزینه کمتر در سراسر کشور.

پس کرایه

تحویل مرسوله به گیرنده در کمترین و سریع ترین زمان ممکن در سراسر کشور و پرداخت هزینه حمل توسط گیرنده.

 

انواع حمل:

 1-درب به درب (Door to Door): این نوع حمل شامل پیک آپ بار از محل فرستنده، اخذ مجوزات خروج بار، ارسال بار تا درب محل گیرنده خواهد بود (در صورتی که گمرکات مقاصد برای ترخیص نیاز به مجوزاتی داشته باشند، تهیه آن به عهده گیرنده خواهد بود).

2- درب تا فرودگاه (Door to Airport): این نوع حمل شامل پیک آپ بار از محل فرستنده، اخذ مجوزات خروج بار، ارسال بار تا فرودگاه مقصد خواهد بود. لذا انجام امور گمرکی و حمل کالا از فرودگاه مقصد تا محل گیرنده شامل این نوع حمل نمی شود.

3- فرودگاه تا درب (Airport to Door): این نوع حمل شامل ارسال بار از فرودگاه مبدا تا درب محل گیرنده خواهد بود (در صورتی که گمرکات مقاصد برای ترخیص نیاز به مجوزاتی داشته باشند، تهیه آن به عهده گیرنده خواهد بود). پیک آپ بار از محل فرستنده و اخذ مجوزات خروج بار شامل این نوع حمل نمی شود

4- فرودگاه تا فرودگاه  (Airport to Airport) -این نوع حمل شامل ارسال بار از فرودگاه مبدا تا فرودگاه مقصد خواهد بود. لذا پیک آپ بار از محل فرستنده و اخذ مجوزات خروج بار و همچنین انجام امور گمرکی و حمل کالا از فرودگاه مقصد تا محل گیرنده شامل این نوع حمل نمی شود.

نحوه پرداخت:

 صاحبین کالا می‌توانند یکی از روش‌های ذیل را برای پرداخت مبالغ‌ارسال‌کالا انتخاب نمایند:

 پس کرایه (RP) یا (EXW): پرداخت هزینه‌های حمل از مبدا تا مقصد به علاوه گمرکی مقصد به عهده گیرنده خواهد بود

 پیش کرایه (SP) یا (DDU): پرداخت هزینه حمل از مبدا تا مقصد با فرستنده و تنها هزینه گمرک مقصد با گیرنده خواهد بود

 فرستنده متعهد یا (DDP): پرداخت هزینه‌های حمل از مبدا به مقصد به علاوه گمرکی مقصد به عهده فرستنده خواهد بود

 پرداخت در محل (COD): پرداخت تمامی هزینه ها (خرید کالا به همراه حمل از مبدا تا مقصد به علاوه گمرکی مقصد به عهده گیرنده و پس از تحویل کالا صورت خواهد پذیرفت

شرایط بیمه PDE

صاحبین کالا می توانند با پرداخت 3 درصد ارزش کالا به علاوه ی هزینه حمل کالا، مرسوله پستی خود را با شرکت PDE بیمه نمایند و در صورت بروز خسارات یا مفقودی کالا با پوشش بیمه با فرانشیز 20 درصد، نسبت به دریافت غرامت اقدام نمایند.

حالا اگر بسته پستی در PDE گم شود چه باید کرد؟

صاحب یا صاحبین کالا موظف اند حداکثر ظرف 1 روز (24 ساعت) نسبت به اعلام مفقودی یا مغایرت یا ایرادات کمی یا کیفی به طور رسمی و کتبی اقدام نموده و مراتب را به شرکت PDE گزارش و اعلام کنند؛ در غیر اینصورت مسئولیتی متوجه شرکت PDE نخواهد بود .

صدور تاییدیه از سوی شرکت PDE برای مفقودی کالا مستلزم انقضای مدت 45 روز کاری از تاریخ اعلام مفقودی (ویا اعلام آخرین آپ‌دیت از وضعیت مرسوله) و نیز انجام تمام بررسی های لازم در حیطه کاری شرکت خواهد بود.

7-نحوه ارسال کالا توسط تعاونی

مرسولاتی که از طریق ترمینال ارسال می شود توسط اتوبوس های شهر گیرنده حمل شده و تحویل آن بستگی به زمان حرکت اتوبوس دارد.توجه داشته باشید که این نوع ارسال شامل بیمه نمی شود.

8-پرداخت در محل

همچنین شما میتوانید وجه سفارش خود را هنگام تحویل کالا و تست آن پرداخت کنید.البته این نوع روش ارسال فقط برای هموطنان تهرانی می باشد.همچنین از ثبت سفارش با این نوع ارسال در ساعات پایانی کاری روز پنج شنبه خودداری فرمایید.